Harry Potter i Więzień Azkabanu- Recenzja ♡


Tytuł: „Harry Potter i Więzień Azkabanu”
Rok: 2004
Ocena: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️/⭐⭐⭐⭐⭐


O czym był film?

To kontynuacja serii filmów „Harry Potter” na podstawie książki o tej samej nazwie. Po okazjonalnym nadmuchaniu ciotki, młody gryfon zaczyna bądzić po mrocznej i ciemnej uliczce Privet Drive. Trafia na magiczny fioletowy autobus i ministra magii. Dołącza do przyjaciół i trzeci raz wraca do magicznego Hogwartu, do jego drugiego domu. Pomimo za bardzo rozpraszających dementorów, Harry poznaje prawdę o swojej rodzinie i odnajduje więcej nadziei i miłości od nie przewidywalnego losu.


Moja opinia:

Nie bez powodu wybrałam akurat ten film. Niedługo w moim życiu wydarzy się coś pięknego i ma dużo wspólnego z tym co niedawno obejrzałam. Jestem zachwycona samym pomysłem na Harrego Pottera. Osobiście uważam, że ta część serii jest najzabwaniejsza. Podoba mi się, że można często zobaczyć tam bliźniaków Weasley i Dracona Malfoya – moich ulubionych bohaterów. Wątek z dementorami również mi się podoba, pomagafanom dowiedzieć się czegoś więcej o innych zakątkach świata magii. Do tego główny bohater uczy się mojego najbardziej ulubionego zaklęcia- Expecto Patronum.


Ulubione cytaty:
„Ach, zabił mnie! On mnie zabił... Pożałujesz tego! I to twoje bydlę też!”


„-No dobra. Co widzisz w mojej?
-Rozmokłe brązowe fusy. „


„-Severus, nie bądź głupcem!
-To zbyt głęboko siedzi w jego naturze..”


„Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego” i „Koniec psot”

Tu macie dokument, żeby również napisać recenzje: https://docs.google.com/document/d/10ze_PRCESK32xCL1jbtUsL0KwWvC4lzlQm0167fct0A/

Komentarze

Popularne posty