Prowadzenie bloga (część 1.)♡

Siedzę już w trochę w temacie blogowanie, więc nie mówcie mi, że się nie znam. Pamiętam jak tata założył mi pier... nie, to chyba historia na inny wpis.


Dziś, post specjalnie dla początkujących i chętnych do założenia bloga. Są prosto z mojego serduszka i mam nadzieję, że się przydadzą. Oczywiście pamiętajcie, że to pierwsza część tego posta... Więcej jutro! ♡

1. Wybierz serwis.
Pierwsza, najważniejsza rada ode mnie - wybierz serwis, w którym i z którym czujesz się najlepiej. Spróbuj wszystkiego i wybierz to, co najbardziej ci odpowiada. Osobiście polecam Blogger'a. Jest prosty w obsłudze (w porównaniu do innych serwisów) i zakładamy go za pomocą Gmaila. Nie polubiłam się na pewno z WordPressem. Jest skomplikowany i za dużo jest tam na wpychane. Trzeba się ogarnąć, a myślę, że logika i organizacja nie jest puentą blogowania. 

2. Nazwa.
Nazwa użytkownika i nazwa bloga - twoja wizytówka jako blogger/ka. Wiem, że to trudna sprawa, ale jedna z najważniejszych. Zainspirujcie się swoimi hobby, ulubionymi artystami, otoczeniem... Wszystkim na raz! Nie kierujcie się trendami jeśli wam to nie odpowiada, to nie pomoże. Polecam spisać różne pomysły na kartce i wykreślać te, które nie są idealne. 

3. Wygląd.
Druga ważna rzecz, od razu po nazwie. Zacznij ze zdjęciami z internetu, a potem zrób coś swojego. Zmieniaj "design" co miesiąc, co tydzień, a nawet codziennie! Próbuj wszystkiego na co masz ochotę. To moje jedno z pierwszych teł na tym blogu. =^.^=

Komentarze

Popularne posty