Kill Your Darlings//Na Śmierć I Życie.~RECENZJA.♡

Czym jest sztuka? Jak możemy ją zobaczyć lub poczuć? Czy możemy ją wycenić? Jak ją stworzyć? Najwidoczniej ze sztuką jest tak samo jak z uczuciami. Nie wiemy jak powstają, nie możemy ich dotknąć, ale wiemy, że są. Czujemy jak powstają i jak zaczynają kontrolować nami, naszą duszą czy umysłem. Zmieniają się jak pogoda. Najpierw przyjemne promyki słońca muskają naszą skórę, a potem przychodzą chmury i wiatr. Wywołują najgorsze. Zmieniają kolor wszystkiego na czarny. Potem przychodzi ktoś nie wiadomo skąd  i, jakby magiczną różdżką, zamienia wszystko na kolorową tęcze. Zamienia wszystko w sztukę.
Takie zaklęcie wypowiedział Lucien Carr wkraczając do życia Allen'a Ginsberg'a. Chora psychicznie mama, konserwatywny ojciec. Czekał tylko na wyzwolenie. Na wolność.
~~~
"Na Śmierć i Życie" to piękny film. Jest to historia miłości z nie najlepszym zakończeniem. Szczerze mówiąc, nie przepadam za filmami, w których wszystko dzieje się dawno, ale to było COŚ. Tu macie link do filmu, z polskim lektorem --> klik!

Komentarze

Popularne posty