Nie pamiętam tego, co chcę pamiętać, a to, o czym chcę zapomnieć, wciąż do mnie wraca. ♡

Autor cytatu; Paula Hawkins, z książki "Zapisane W Wodzie"

Nie wyjaśnione samobójstwa, nie zrozumiane notatki, zimna woda, ostre skały... Beckford jest pełne tajemnic. Dlaczego nie miałaby tu zamieszkać taka kobieta jak Danielle Abbott?
Pewnie zapytacie, kto to Danielle Abbott? Już tłumaczę... Jest to jedna z wymyślonych postaci przez pisarkę Paulę Hawkins do książki "Zapisane W Wodzie".
Pokochałam tą książkę nie tylko przez okładkę. Nie mogłam jej odłożyć, a historia mogłaby się nigdy nie kończyć.
Podczas czytania polubiłam Lenę, córkę wspomnianej wcześniej Nel. Może nie spodobała mi się na początku, ale musiałam ją poznać.

Niestety nie wszystko jest idealne. Ta książka nie jest typowo podzielona na rozdziały, jak nasze znienawidzone lektury szkolne. Dostajemy różne spojrzenie na sytuacje. Zaimponowało mi to,  jednak czasami można było się pogubić. Często musiałam sobie przypomnieć kim, kto jest.

Polecam tę książkę młodzieży i dorosłym. No chyba, że pomimo takiego przedziału wiekowego, nie jesteś jeszcze dojrzały, nie czytaj. Nie dawajcie tej książki dzieciom, jeśli nie chcecie żeby nauczyło się złych słów...

Osobiście czekam na kolejne książki Hawkins. Może teraz "Kryształowe Serce" albo "Zamknięty Las"? Nie uważam, że te pomysły trafią do pisarki, ale marzenia się spełniają... ta..
Jeśli jesteście ciekawi, teraz czytam "Mnie Zabić" Joanny Chmielewskiej.


Komentarze

Popularne posty